International Brotherhood of Electrical Workers logo IBEW LOCAL #12
        Graduating Classes
INTERNATIONAL BROTHERHOOD OF ELECTRICAL WORKERS
 LOCAL 12


 

Home Page Benefits Business Manager Contacts Directions Dispatch Guest Book Officers Links Wages


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1975

Hade Bean               Keith Carver           Joe Lucero
Ramon Quintana           Ed Szpunar           Ray Valdez
David Vaughn               Norm Zullo


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1976

Marty Adams               Herman Bernal           Dale Garcia
Dennis Marscola       John McCurry       Chuck Slaten


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1977

Fritz Anzlovar               Dave Duran           Rob Grinstead
Dave Kikel             Terry Stice             Kim Young


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1978

Larry Ahlin               Danny Brown           Jim Dent
Tim Flint                 Larry Hall             Craig Jonda
Doug McCurry               Ken Van Pelt


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1979

Ron Scott               Dan Toussaint
John Vendetti II       Larry Walstrom


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1980

Kerry Frazier               Rick Gutierrez
Mike Haling       Leroy Tafoya
Paul Valdez


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1981

John Bensik               Jerry Coffee
Tom McDonald       Charlie Sales
Joe Tafoya


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1982

Mark Barrago               Jack Cline           Al Cole
Bill Duzenack                 Ed Montano             Gerald Ure


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1983

Rand Herman               Curtis Page
John Salazar


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1986

Russ Aragon               Aaron Bartolo
Marie Quintana       Craig Shomaker
David Toussaint


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1987

Albert Herrera


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1988

Chuck Elizondo               Marion Stonich
Vic Tenorio       Robert Trujillo


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1990

Glen DePietro               Lori Duzenack
Gary Martino       Bert Miller
Jim Peterson


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1991

Ron Guarienti               Joe Incitti
Scott Yarberry


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1993

Jaime Loza               Brian Miller
Levi Stone


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1994

Mike Chavez               Ray Griffen
Jerad Madeo       Dennis Manzanares


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1995

Jim Duran               Rodney McDowell
Bernie Ridolfi


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1996

Pat Johnson               Valerie Isley
Reid Kelly       Joe Morton
Frank Musso       Robbie Sanders


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1997

Ray Anzlovar               Jason Davidson
Richard Landreth       Joe Martinez
Kisi Stayskal       Walt Strain
Joe Tatinski       Matt Vigil
Sam Walker


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1998

Lawrence Garcia               Mike Hood
Joel Maes       Brian Milton
Gary Singleton


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 1999

Steve Baca               Aron Campbell           Chris Gagliano
Charles Garcia       Travis Holderman       Tony Mihelich
James Montera               Alex Roitz             Bill Shrock

Click on thumbnail pictures to enlarge

Apprentice of the Year, Aron 
Campbell and Klein Tool 
Representative, Keith Bovee

Apprentice of the Year with Training  Director, Ron Scott

Apprenticeship graduation banquet at  The Loft, Pueblo, Colorado

The 1999 graduating class. Left to right,
Aron Campbell, Charles Garcia, Alex Roitz, 
Bill Shrock, Chris Gaglianio, Steve Baca, 
Anthony Mihelich, and Jamie Montera.
Fred Holderman Accepting Certificates 
for his son Travis Holderman who was 
unable to attend. Travis was the 
runner-up for Apprentice of the Year.

Jamie Montera a third generation  graduate shown here with his  grandfather Ralph Montera  and father Charlie Montera.

The Training Director's Award winner
and graduate Alex  Roitz.
Susan Johnson receiving the Most 
Outstanding New Apprentice award
from TrainingDirector, Ron Scott.
Tony Mihelich, a second generation 
graduate and his father Anthony 
Mihelich. 


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2000 

Eric Danielson     Isaac Holderman 
Trevor Tate 


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2001

Brad Baker     Pedro Quade 
James Valdez     John Venditti III 
Scott Welch 


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2002

Nick Adams       Jason Arguello       Robert Armijo 
Wade Decker       Joe Gagliardi       John Gagliardi 
Jason Garbiso     Adam Gilkeson     Leroy Gonzales 
Frank Ives             Lora Keator           Wade Lisac 
Sam Lujan       James Mihelich     Arnold Montoya 
Tom Spaccomanti           Jay Toth            Chris Wilson   


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2003

Chris Christopher     Chris Frazier
Dean Grinstead     Susan Johnson
Dan Krause     Lance Ricord
Cliff Thompson


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2004

Robert Bobrwoski     Sean Harrison
Taler Holderman


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2005

Toby Doub     Jonathan Hathaway
Luciano Lucero     Tim Martin
Stu McMichael     Cody Rheuff
Mike Runco     Chris Wallace


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2006

Ron Brake     Shane Clark


IBEW Journeymen Wiremen 
Class of 2007

UNDER CONSTRUCTION

 
 

All Rights © Reserved
IBEW Local 12
2001